Naše výhody

Naše produkty neobsahují nebezpečnou látku jménem mikroplast

V září 2017 deník The Guardian zveřejnil testy ukazující, že 80% vody, kterou pijí miliardy lidí, je znečištěno mikroplasty. Chemikálie a patogeny se mohou nacházet na nanoplastech a vstupovat tak do lidského těla a orgánů. Vědci neustále testují, jak nanoplast ovlivňuje lidské zdraví.

Hlavní zdroje zvýšeného znečištění mikroplasty nelze kompletně vysledovat, ale mohou to být například tzv. „zelené“ produkty se sníženým obsahem plastů.

Při vývoji a výrobě námi prodávaných produktů jsou výrobci proti použití jakýchkoli plastových prostředků. Komplexní šetrnosti k životnímu prostředí lze dosáhnout bez jakýchkoli plastových látek.

Proč nepoužívat EKO PLAST?

Množství ekologických produktů zaplavuje trh již několik let a na mnohých z nich se uvádí, že jsou “Vyrobeny z přírodních rostlinných vláken”. Ve skutečnosti obsahují 10 až 90 procent jemně přidaných plastů bez dalšího upozornění.

“Snížení” používání plastů je skutečně jedním ze způsobů, jak být šetrnější k životnímu prostředí. Po letech neúspěchu ve výzkumu mnozí z obchodních partnerů navrhli, že eko plast je volitelný biologicky rozložitelný prostředek. Nicméně, bez ohledu na to, jak je ekoplast propagovaný, opravdu není rozložitelný v přírodě. Eko plasty jsou kompostovatelné pouze v komerčních kompostovacích zařízeních. Pokud se tedy tyto zelené plasty budou vyhazovat jako běžný odpad, co se stane s jejich zbytkovým plastem?

100% přírodní, certifikované

Všechny Bamboo Czech výrobky jsou přísně testovány a certifikovány světově uznávanými inspekčními organizacemi: SGS, FDA, LFGB a HALAL FOOD.

.