Proč zrovna bambus? Po tomto článku ho budete chtít také.

Bambus se nerozmočí

Tohle patří na první místo všech jeho výhod. Bambus vodě i ledu odolá naprosto hravě a vy tak můžete mít jistotu, že se vám vaše brčko nerozmočí. Kdo by přece chtěl nasávat pomocí polámaného a jinak zdeformovaného papírového brčka? A neříkejte, že jste na ta papírová, věčně rozmočená, nikdy nenadávali. Ono se s nimi srkat dá, ale dokud ten daný drink s ledem nezamícháte. Papír se poškodí o kostky ledu, časem do sebe také nasákne vodu a show celé eko alternativy je u konce. A toho se právě u bambusu nikdy bát nemusíte.

 

Bambus roste před očima a obohacuje půdu o ztracené živiny

A to nekecáme. Tahle rostlina to totiž dotáhla až do Guinessovy knihy rekordů. Věděli jste, že bambus dokáže v ideálních podmínkách růst až o 90 cm denně? Není to šílené? Tato jeho schopnost z něj dělá rychle a především přirozeně obnovitelný přírodní zdroj. Bambus navíc dokážete vypěstovat i na vyčerpané půdě, která se jeho vegetací značně obohatí a připraví ji na zplození dalších rostlin.

 

Je to nenáročná rostlina

Můžete si ho vypěstovat i u vás doma. Pravděpodobně asi nebude rekordman v rychlostním růstu, jako by tomu bylo v jeho přirozených podmínkách, ale rozhodně se mu bude dařit dobře. Je to totiž nezmar, nenechá se odradit ani měnícím se klimatem. Pokud tedy toužíte po troše exotiky, bambus je ten pravý.

 

Tvoří o 35 % kyslíku více než stromy

Bambus. Opravdu máme na mysli ten bambus, který je tradičním jídlem pandy velké. Během růstu zvládne vytvořit až o 35 % kyslíku více než obyčejné stromy. Ten kyslík následně vypouští do ovzduší, což je už samo o sobě pro planetu velmi příznivé. Za to bychom měli být rostlinám obecně velmi vděční a využívat je co nejvíce. Jdete do toho s námi?

 

Z bambusu se dá vyrobit vše, na co si jen vzpomenete

Nejsou to jen brčka, jsou to i mosty, oblečení, hračky, dokonce i celé domy a další nejrůznější věci, které se z bambusu vyrábí. Jeho rychlá obnovitelnost a možnost kompostování z něj dělají bestseller ve světě materiálu, a to nejen pro gastronomii. Bambusová brčka se hodí i k vám domů.

 Je to fakt přírodní, díky tomu se bambus hravě rozloží

Žádné neekologické likvidace a želví potíže. Bambus je budoucnost. Až vás vaše brčko nebo jiná bambusová alternativa klasických nádob přestane bavit, nebo vám sloužit, jednoduše ji zkuste kompostovat. Do devadesáti dnů bude fuč. Jsou vyráběné totiž čistě jen z bambusových vláken. A ty do přírody opravdu patří. Slyšeli jste někdy už o podmínkách umělého kompostování? Tak tady ho nebudete potřebovat.

 

Během jakých aktivit naše brčka využijete?

  • Na piknik
  • Jen tak do kabelky, kdyby náhodou
  • Na výlet s přáteli či rodinou
  • Do restaurace, kde brčka nedávají, nebo mají papírová
  • Jídlo s sebou bez plastových obalů
  • Pro všechny gastronomické podniky

 

Jedno je obecně jasné – plastům už odzvonilo. To jsou brčka minulosti, která už nyní nikdo neocení. Jejich výroba je neetická a dopady na planetu katastrofální. Pokud jsme vám právě otevřeli oči a rádi byste objevili funkčnost bambusu na vlastní kůži, poohlédněte se po našem e-shopu a vyberte si z naší široké škály brček různých velikostí. Tak co? Už víte, z čeho chcete srkat?