Blog

Ekologická Revoluce: Proč nepoužívat EKOplasty?

Ekologická Revoluce: Proč nepoužívat EKOplasty?

V dnešní době, kdy se stále více lidí začíná zaměřovat na udržitelnost a ochranu přírody, hledáme neustále nové způsoby, jak omezit negativní dopady našeho spotřebního způsobu života. Jednou z oblastí, která nám nabízí inovativní řešení, je naše každodenní závislost na plastových výrobcích. Mnoho firem se proto začalo více a více zelenat. Jsou ale tyhle všechny pokusy reálné? O green washingu jste jistě slyšeli, že? Protože to je přesně to, co bychom vám dnes chtěli přiblížit. Rozmohl se nám tu totiž takový nešvar. Nešvar jménem Ekoplast.


Bambus vs. ostatní alternativy: Kdo s koho?

Bambus vs. ostatní alternativy: Kdo s koho?

Zamyslete se nad tím, kolikrát jste slyšeli o škodlivých dopadech plastů na naši planetu. Vybavujete si tu světoznámou fotografii želvy se zaseknutým brčkem v nozdře? A to je jen malý kousek skládačky celosvětového problému, který vyvstává s rostoucím množstvím plastového odpadu. Máte z těchto myšlenek také žaludek jako na vodě?

Naštěstí existuje možnost, jak tento problém redukovat a zvolit alternativu, která respektuje naši planetu. Bambusová brčka se totiž stala symbolem udržitelnosti a praktičnosti, přinášející nám několik nezastupitelných výhod. Pojďme si je ovšem otestovat s ostatními “eko” variantami.


Proč zrovna bambus? Po tomto článku ho budete chtít také.

Proč zrovna bambus? Po tomto článku ho budete chtít také.

Co se vám vybaví, když se řekne “bambus”? Je to panda, nebo brčka? Nám v hlavě okamžitě naskočí mnoho výhod, které tato rostlina má, a které bychom chtěli začít hned křičet do celého světa. To si bohužel musíme odpustit, ale můžeme vám je sdělit alespoň takto skrz tento článek. Tak pojďme na to!


Jaká brčka jsou nejlepší a proč právě ta bambusová?

Jaká brčka jsou nejlepší a proč právě ta bambusová?

Bez brčka to prostě není ono, že? Drinky s ledem se mají prostě srkat. Bez něj byste navíc své zuby zbytečně vystavovali chladnému ledu a tím si mohli poškodit sklovinu. A to nikdo nechce. Ať už tedy sedíte v kavárně, baru, nebo si jen chcete dopřát osvěžující domácí limonádu na parném slunci, kvalitní brčko je nepostradatelné. Jaké si ale vybrat? Na trhu je jich tolik, že vás z toho přechází zrak? Čtěte dál, poradíme.