Jaká brčka jsou nejlepší a proč právě ta bambusová?

Bez brčka to prostě není ono, že? Drinky s ledem se mají prostě srkat. Bez něj byste navíc své zuby zbytečně vystavovali chladnému ledu a tím si mohli poškodit sklovinu. A to nikdo nechce. Ať už tedy sedíte v kavárně, baru, nebo si jen chcete dopřát osvěžující domácí limonádu na parném slunci, kvalitní brčko je nepostradatelné. Jaké si ale vybrat? Na trhu je jich tolik, že vás z toho přechází zrak? Čtěte dál, poradíme.

Zapomeňte na plasty, řešením je bambus

V minulosti byla plastová brčka neodmyslitelnou součástí každého nápoje. Dnes už však víme, jak katastrofální dopad mohou mít jednorázové výrobky z plastu na naši planetu. Plasty jsou těžko rozložitelné (spíše vůbec, protože pokud bychom na tento jev měli čekat, museli bychom tu setrvat o pár set let déle), znečišťují oceány, zanášejí trávicí ústrojí vodních živočichů, čímž je zabíjejí, a celkově ohrožují životní prostředí. To je nic moc, že? Přesně proto se stále více lidí obrací k ekologičtějším alternativám. Vsadíme se, že i vy jste někdy zkoušeli ty papírová. Brčka z papíru byla jedním z pokusů, jak nahradit plasty, ale nesly s sebou svá vlastní omezení. A ne malá. Vám vyhovovala? Věříme, že ne. Zmáčknutím se často nenávratně zploštěla a začala se rozmáčet. A nikdo přece nemá rád, když mu na jazyku zůstanou nasáklé kousky papíru. Nehledě na to, že nejsou příjemná ani na dotek rtů.

Naštěstí ale nejsme závislí jen na plastech nebo papíru. Existují totiž i jiné materiály, které jsou šetrné k přírodě a zároveň nabízí vynikající zážitek ze srkání vašeho oblíbeného nápoje – bambus a brčka z něj vytvořená.

 

Čím to, že jsou bambusová brčka tak unikátní?

Především jsou extrémně odolná a nerozmočí se ani po mnoha použití. Jsou vyrobená z bambusových vláken, což je materiál, který se přirozeně rozkládá, a tak po sobě nezanechává škodlivý ekologický otisk. Pokud doma tedy kompostujete, můžete je k tomuto zelenému odpadu přihodit. Samo od sebe se rozloží do 90 dnů, a to klidně i ve volné přírodě. Žádné umělé kompostovací procesy nejsou potřeba. Není to paráda?

 

A co výroba bambusových brček?

Ta je také maximálně etická a šetrná k životnímu prostředí. Bambus je totiž obnovitelným přírodním zdrojem. Věděli jste, že roste rychleji než stromy používané na výrobu papíru? To znamená, že jeho sklízení nepřináší takové negativní dopady na přírodu, jako třeba kácení stromů či těžba ropy potřebná na výrobu plastů. Bambus zároveň také obnovuje vitalitu půdy, takže je vhodný pro pěstování i na vyčerpaných místech.

 

Jaké jsou všechny výhody bambusových brček?

  • Jejich výroba i zpracování je maximálně ekologické
  • Bambus je 100% obnovitelný přírodní zdroj
  • Nerozmočí se a vydrží více použití
  • Jsou příjemná na dotek rtů
  • Existuje mnoho variant, ze kterých můžete vybírat
  • Neovlivňují chuť nápoje

 

A co se týče těch variant? Na našem e-shopu si můžete vybrat zrovna z několika druhů bambusových brček. Ať už jeho délku podle svých preferencí, nebo průměr. Ne všechny velikosti se totiž hodí pro všechny typy nápojů. Koktejly s malými ledovými kousky, tříští nebo letní nápoje s většími kousky ledu? Bambusová brčka jsou připravena splnit vaše požadavky.

Výhody bambusových brček jsou jasné a v porovnání s plastovými nebo papírovými brčky jsou nepřekonatelné. Nejenže vám poskytnou skvělý zážitek při srkání oblíbených nápojů, ale také budete vědět, že svým výběrem přispíváte k ochraně životního prostředí. Začněte využívat bambusová brčka a dejte přírodu na první místo! Snížíte tak plastové odpady a zabráníte své nespokojenosti z papírových alternativ.

Možná si teď říkáte: “Proč bychom se vlastně měli starat o ochranu životního prostředí?” Odpověď je jednoduchá: Země je náš jediný domov, který máme a nemáme žádný záložní plán B. A pokud jste milovníci pláží, lesů, výletů do přírody, nebo prostě jen milovníci vzduchu, který dýcháte, máte dobrý důvod chtít, aby životní prostředí zůstalo v pořádku. Přispějte proto svou troškou snahy i vy. Třeba právě bambusovými brčky.