Bambus vs. ostatní alternativy: Kdo s koho?

Zamyslete se nad tím, kolikrát jste slyšeli o škodlivých dopadech plastů na naši planetu. Vybavujete si tu světoznámou fotografii želvy se zaseknutým brčkem v nozdře? A to je jen malý kousek skládačky celosvětového problému, který vyvstává s rostoucím množstvím plastového odpadu. Máte z těchto myšlenek také žaludek jako na vodě?

Naštěstí existuje možnost, jak tento problém redukovat a zvolit alternativu, která respektuje naši planetu. Bambusová brčka se totiž stala symbolem udržitelnosti a praktičnosti, přinášející nám několik nezastupitelných výhod. Pojďme si je ovšem otestovat s ostatními “eko” variantami.

Dopad na planetu: Bambus vs. Plast

Víte, co mají společného eko plasty a klasické plasty? Oba mají paradoxně zásadní dopad na životní prostředí. Zatímco eko plasty se často tváří jako zelená alternativa, dost často jsou složitě rozložitelné. Překvapivé, že? Jsou totiž zpracovávané chemickou cestou, proto je jejich likvidace často náročná. Naopak bambusová brčka mají snadnou a přirozenou rozložitelnost, jsou kompostovatelná a dokonce neobsahují ani mikroplasty, které ohrožují naše oceány a zvířecí život.

Odolnost v nápoji: Bambus vs. Papír

Máte rádi ledové nápoje? A už jste je někdy pili papírovým brčkem? Pokud ano, jistě jste si i vybavili, jak snadno se papír mezi kostkami ledu rozmočí. A z papírového estetického brčka je najednou slizká hmota, kterou srkat rozhodně nejde a ani nechcete. Bambusová brčka se na rozdíl od těch papírových nerozmočí a vydrží i několikanásobné použití, aniž by změkla a ztratila svůj tvar. A to i mezi kostkami ledu.

Chuť nápoje: Bambus vs. Kov

Nepříjemná kovová chuť může zcela zkazit zážitek z oblíbeného nápoje. Jsou sice 100% permanentní, ale to také není naprosto vše, co vám stačí ke spokojenosti. Naštěstí bambusová brčka chuť nápoje neovlivňují, ta zůstává přesně taková, jaká má být. A co s nimi také zůstává? Přece vaše důvěra v přírodní materiál.

Snadné rozbití: Bambus vs. Sklo

Skleněná brčka mají nezvratný osud – pokud vám spadnou, můžete se s nimi rozloučit a střepy nevesele vyhodit. A bacha, abyste se nepořezali. Bambusová brčka jsou naštěstí odolná. Můžete je klidně upustit, a přesto zůstanou nedotčená. Jsou díky tomu bezpečná i pro děti. Mohou je kousat a vesele si s nimi hrát. Stačí je poté vyčistit a máte tak čistou hlavu bez zbytečných obav.

Praktičnost: Bambus vs. Další eko alternativy

Těstoviny, rýže a sláma – všechny jsou sice ekologickými alternativami, ale ne vždy praktickými. Buď počas srkání začnou měknout nebo prasknou, čímž poté tvoří nebezpečně ostré hrany. Bambusová brčka jsou všestranná volba, která nejen že šetří planetu, ale také nabízí dlouhou životnost bez nebezpečí. S dostatečnou péčí a údržbou vám mohou sloužit i pro více použití. Neškodí ale ani při jednorázovém využití. Přece jen je to příroda.

Takže jak je na tom bilance? Je to vítězství 5:0 ve prospěch bambusu a udržitelnosti. A bambusem máme možnost zvolit udržitelný a ohleduplný přístup k našemu konzumnímu chování. Vychutnáte si svůj oblíbený drink tak, jak to má být. Bez výčitek a s chutí. A pamatujte, že každý náš krok, který v životě uděláme, má dopad. Bambusová brčka nám umožňují skloubit radost ze zábavného zážitku s péčí o planetu. Inspirujte se a upravte své chování i v dalších segmentech života. Třeba permanentním kelímkem na kávu a dejte sbohem těm s plastovým víčkem. Vzdělávejte se a mějte oči otevřené. Často jsou ty zelenější alternativy na první pohled neviditelné.

 

Tak bambusu zdar a srk srk.